Середньовічні лучники: фото і поради

17 квітня 2013 р.

Більшість гостей очікують на видовищні кінні та піші бої. Але фестиваль складається не лише з середньовічних боїв. На ньому є ще багато інших учасників, що заслуговують не меншої уваги і теж роблять фестиваль яскравим та колоритним. Одними з них є лучники.

Так виглядали середньовічні лучники

Не так багато людей займаються стрільбою з лука, а ще менше роблять це професійно у реконструкторському руслі. Але все ж таки майже у кожному серйозному клубі є хоча б одна людина, яка має лук і вміє хоч так-сяк з нього стріляти. І лучники, так само, як і бійці, мають свої невеличкі секрети, як правильно використовувати спорядження, щоб воно довше слугувало, та правила техніки безпеки, яких слід неухильно дотримуватись.

Лучники повинні були володіти неабиякою майстерністю

Як правильно зберігати лук

Є декілька правил, яких слід дотримуватись, щоб ваш лук завжди був у відмінному стані.

  1. Лук можна зберігати лише з ненатягнутою тятивою.
  2. Лук можна зберігати тільки в сухому прохолодному місті, де не буде перепадів температури та вологості.
  3. Лук треба зберігати тільки в спеціальному чохлі.
  4. Ніколи не можна залишати лук під відкритим сонцем, а тим паче під дощем.
  5. Під час перевезення на лук, звичайно, не можна нічого класти, слід уникати того, щоб він об щось бився.

У середньовічних лучників були спеціальні обладунки

Правила використання луку

Окрім правил зберігання, є і правила використання луку, яких також потрібно неухильно дотримуватися, щоб лук завжди стріляв саме так, як вам потрібно.

  1. Бажано використовувати лук лише в суху погоду, з температурою не нижче, ніж +10.
  2. Не давати свій лук іншим. Саме так, пані та панове туристи, ніякий лучник не захоче вам давати свій лук, тому що ви насправді можете його зламати. Ті луки, що вам дають на фестивалях, зазвичай спеціально зроблені для туристів.
  3. Ніколи не стріляти з лука вхолосту. Тобто просто натягати та відпускати тятиву заборонено.
  4. Натягати та знімати тятиву можна лише певним способом, який підходить під конкретний тип луку та кріплення тятиви. Інакше ви просто можете зіпсувати і лук, і тятиву. І, звичайно, тятиву можна натягувати лише настільки, наскільки це визначено типом луку та його конструкцією. Якщо ви її перетягнете, це дасть поганий ефект при використанні луку. Принцип “чим сильніше, тим краще” тут не підходить. Окрім цього, тятиву слід натягати повільно, а не ривком. Інакше ви також можете зламати лук.На змагання лучників супроводжували дами серця
  5. Не залишати лук натягнутим більше, ніж 3 години підряд, і не більше 6 годин на добу. Інакше натяжка лука послабне і він почне гірше стріляти.
  6. Не використовувати для тятиви нееластичні матеріали, наприклад, струни. Самому тятиву взагалі можна робити тільки якщо ви це насправді вмієте професійно. Якщо ні, краще замовте її у професіонала. І вам, і луку буде краще.
  7. Не натягувати лук у зворотну сторону. Звучить дивно, але інколи роблять і так.

Ось таким правилам повинні слідувати лучники, щоб їхні луки завжди були у відмінному стані. А для туристів ці правила можуть бути пам’яткою, що можна і що не можна робити на турнірі лучників, щоб вони на вас не ображалися. Поважайте ці правила, і лучники будуть поважати вас, а також будуть приємно здивовані, що ви розбираєтесь в таїнствах давнього мистецтва стрільби з луку.

Фото з фестивалю
Бацинет з вовчими ребрами дає ідеальні можливости обзору та дихання, але є більш небезпечним для бійця.
FAQ
faq image