“Битва Націй” 2014 в Хорватії: чого очікувати?

29 листопада 2013 р.

Битва Нацiй 2013

Фото з “Битви Нацiй” 2013 – Ег-Морт (Францiя)


Отже, країну, яка прийме Чемпіонат світу з історичного середньовічного бою в 2014 році, названо. Це Хорватія, країна зі стародавньою та бурхливою історією. Тепер лишилось зібратися та приїхати. Пропускати таку подію не варто.

Що чекає на нас у новому році на новому чемпіонаті?

Знати, до чого готуватися, хочеться вже тепер. Звісно, розповісти про все одразу неможливо, та й нецікаво буде чекати, та найважливіше ми вже можемо викласти. Які ж новинки чекають на “Битву Націй”, учасників та глядачів цього року? Всього найважливіших новин три.

  1. Змінились дати. Травневі свята як час для “Битви Націй” стали для всіх такими звичними, увійшли в традицію, але цього року все-таки дати будуть інші. Чемпіонат пройде з 12 по 15 червня. Справа в тому, що цей час відповідає початку літнього сезону, коли до аеропорту Спліта прилітає більше літаків. Так що учасникам буде простіше дістатися до місця проведення “Битви Націй”.
  2. З’явилась жіноча номінація. Розмови довкола можливості для жінок виступати на ристалищах Чемпіонату ведуться давно. Одні висловлюються за, інші проти, та багатьох ця тема цікавить, не кажучи вже про самих войовничих дівчат, які хочуть випробувати себе в цьому екстремальному виді спорту. Цього року організатори йдуть назустріч побажанням учасників та учасниць і вводять спеціальну номінацію. Змагання між жінками — норма практично для всіх сучасних видів спорту. Є жіночий футбол, жіночий теніс та жіночий бокс, і в цьому році глядачі побачать експериментальний жіночий середньовічний бій.
  3. Бійці з найкращим спорядженням отримають призи. Оргкомітет “Битви Націй” завджи вимагав від бійців використання не лише якісних та безпечних обладунків, а й зробленi точно за історичними аналогами. Перед виходом на ристалище обладунки перевіряють в тому числі й на автентичність. Цього року, щоб ще більше стимулювати учасників до кропіткої праці при комплектуванні обладунків, буде введено дві нові номінації – “Найкраще екіпірований боєць” та “Найкраще екіпірована Збірна”.

Ну і, звісно, новинкою можна вважати і країну проведення Чемпіонату, хоча її в список не внесеш: Чемпіонат світу з історичного середньовічного бою в ідеалі повинен змінювати країну щорічно, і нічого особливого в цьому нема. Так проходять абсолютно всі світові змагання. Країна проведення “Битви Націй 2014” – Хорватія.

Трохи про Хорватію

Це невелика країна на заході балканського півострова географічно відноситься до Центральної Європи. Її омиває Адріатичне море, і саме тому, а ще через велику кількість місць, що варто побачити — вона популярна серед туристів.

Люди живуть на цій території дуже давно, відомо декілька первісних культур ще доримського періоду, а після римлян життя тут уже не зупинялося ні на рік.

Слов`янскі племена хорватів, що дали назву нації та країні, прийшли сюди в сьомому столітті нашої ери. Хорватських королів змінили потім іноземні володарі, але народ хорватів нікуди не подівся. Нині Хорватія — незалежна держава, в економіці якої туризм відіграє значну роль. Тепле Адріатичне море приваблює туристів щороку, так що сервіс для них постійно вдосконалюють.

Повертаючись із Хорватії, туристи незмінно вихваляють смачну кухню, незайману природу, якою хорвати пишаються, і чудовий сервіс. А оскільки країна невелика, то із міста в місто дуже легко дістатися автобусом. Це дуже важливий момент, і ось чому.

Де, власне, відбудеться Чемпіонат?

"Битва Нацiй" 2014 пройде у Хорватiї, у мiстi Трогiр

“Битва Нацiй” 2014 пройде у Хорватiї, в мiстi Трогiр


Країну знати, звісно, мало, потрібне точне місце. Це місто Трогір, від якого до міжнародного аеропорту в Спліті — всього шість кілометрів. Так що, звідки б учасники не прилетіли, вони легко дістануться до місця змагань. Ну а якщо ви маєте можливість подорожувати за улюбленою реконструкторською звичкою спеціально нанятим автобусом, то у вас взагалі не буде труднощів. В Хорватію ходять також і потяги з Мюнхена, Будапешту, Вiдня. Існує і потяг “Москва-Венеція”, який теж йде через Хорватію.

Потяги Eurocity, Intercity та Euronight:

  • ЕC «Мімара»: Загреб – Філах – Франкфурт – Загреб;
  • ЕC «Кроатiя»: Загреб – Вiдень – Загреб (через Словенію);
  • EN «Венеція»: Венеція – Загреб – Будапешт (Москва, Київ, Бухарест) – Венеція;
  • IC «Загреб»: Загреб – Вiдень (через Угорщину) – Загреб;
  • IC «Сава»: Бєлград – Загреб – Філах – Мюнхен – Бєлград;
  • IC «Кварнер»: Загреб – Будапешт – Загреб;
  • IC «Драва»: Будапешт – Осієк – Сараєво – Будапешт.

Скорые поезда:

  • «Лисинскі»: Загреб – Мюнхен – Загреб (нічний потяг);
  • «Маэстраль»: Загреб – Будапешт – Загреб (Москва, Київ, Санкт-Петербург);
  • Загреб – Филлах – Загреб;
  • Бєлград – Загреб – Цюрих – Бєлград;
  • «Нікола Тесла»: Загреб – Бєлград – Загреб;
  • Вінковці – Баня Лука – Вінковці;
  • Загреб – Сараєво – Плоче – Загреб;
  • Загреб – Сараєво – Загреб (нічний потяг);
  • Плоче – Сараєво – Плоче;
  • Філах – Загреб – Бєлград– Філах (ночной поезд);
  • «Опатія»: Риека – Любляна – Риека (Мюнхен, Вена);
  • «Любляна»: Риека – Любляна (Вiдень ) – Риека.

Сезонні потяги:

  • Любляна – Пула – Любляна;
  • Будапешт – Загреб – Спліт – Будапешт (нічний потяг).

Єдиний мінус в тому, що від Загреба до Трогіра доведеться добиратись окремо, і далі, ніж від Спліта. В цьому допоможе потяг “Загреб-Спліт”, який іде через Трогір (їх щодня відходить по три), або рейсовий автобус (їх щодня відходить від столиці десять).

Трогір засновано в третьому столітті до нашої ери грецькими колоністами з острову Віс, і таким чином його історія нараховує більш ніж дві тисячі років. У міста багата та бурхлива історія. Воно побувало під римським правлінням, перейшло під владу хорватських королів, в дванадцятому столітті було повністю зруйноване сарацинами, але після — відновлено, а в п’ятнадцятому столітті входило в зону впливу Венеції. Історична частина міста, розташована на невеликому островку, відокремленому від материкового міста протокою, дуже добре збереглася, і там буде на що подивитися — храми, палаци, старовинні будинки. Ця історична частина входить до списку спадщини ЮНЕСКО.
А Адріатичне море, що омиває місто, цієї пори року дуже лагідне і тепле. Останнє робить місто ще більш привабливим, а нові дати Чемпіонату — ще більш логічними.

Фото з фестивалю
Українські монголи атакують польських лицарів.
FAQ
faq image