Найбільші фестивалі реконструкторів України

23 травня 2014 р.

Меджибіж - великий український фестиваль

Звісно, ми хотіли б першим рядком назвати себе, “Середньовічний Хотин”, але це нескромно. Проте факт – “Середньовічний Хотин” справді один із найбільших та найвідоміших фестивалів. Проте сьогодні поговоримо про інші фестивалі, куди може відправитись любитель історії.

Які ж українські фестивалі уже зарекомендували себе? Ми не розглядатимемо травневі фестивалі, бо травень уже фактично сплинув. Але ось кілька популярних літніх заходів.

Тростянецький фестиваль "Стара фортеця"

Стара фортеця

Фестиваль “Стара фортеця” в Тростянці Сумської області пройде вп’яте. Він відбудеться 28-29 червня на території фортеці Круглий двір, унікальної пам’ятки стародавньої архітектури. В програмі фестиваля — турнір бійців та стрілецькі змагання, ярмарок, майстер-класи ремісників. На турнірі буде представлено всі можливі номінації — від поєдинків до 21 на 21 й битви за прапор.

На фестивалі також відбудеться конкурс історичного костюму, а ввечері учасників та гостей розважать фаєр-шоу й концертом.

Фестиваль "Билини Древнього Києва"

Билини Древнього Києва

Фестиваль “Билини древнього Києва” в парку-музеї “Київська Русь” в селі Копачів Київської області відбудеться 16-18 серпня уже вчетверте. На тлі стародавньої фортеці-дитинця, відтвореної за даними розкопок, відбудеться барвисте історичне свято.

Бійці в залізних обладунках замагатимуться за перемогу, охочі зможуть взяти участь у староруських забавах. В програмі — майстер-класи з різних ремесел, танці, ігрища і, звісно, турнір.

Крім того, організатори обіцяють масову нічну битву та показові виступи. В фестивалі братиме участь близько 700 реконструкторів, в тому числі європейські гості.

Слід зазначити, що часові рамки фестивалю — дев’яте-одинадцяте століття, бо тематика більше присвячена Київській Русі та степовим кочовикам, тоді як найвідоміші фестивалі більш спрямовані на Високе Середньовіччя.

Фестиваль "Старий Меджибіж"

Стародавній Меджибіж

Село Меджибіж та Меджибізький замок знаходяться в Хмельницькій області, і щороку в серпні туди приїжджає велика кількість учасників як з України, так і з сусідніх держав. Там можна побачити все, що завгодно — професійні бої, бугурти, кінну програму, ярмарок, історичні експерименти та середньовічні бенкети, танці та ремесла. Фестиваль уже старий, цього року він відзначатиме десятирічний ювілей. Це доволі багато для заходу, який рік за роком робиться силами ентузіастів. Тим більше, що й зупинятися вони не планують.

Цього року до участі заявлено більше як 400 осіб, 50 реконструкторських клубів, численні музичні колективи, що грають етно та середньовічну музику.

Фото з фестивалю
l0GgiUo57mo
FAQ
faq image