Місто Хотин – пам’ятка Чернівецької області

2 травня 2014 р.

Місто Хотин - пам'ятка Чернівецької області

Хотин…жадане місто. Невеликий райцентр в Чернівецькій області припадає до серця назавжди всім, хто бодай раз сюди потрапить. Тихі вулиці, квітучі сади, повноводна ріка і зелені пагорби — суцільна лірика маленьких міст на Заході України, все тут є. Визначні історичні місця в Хотині — це стара фортеця та церква, парк в глибині міста. Дивишся на них, як турист, сидиш в тихій піцерії на малолюдній вулиці в центрі. Але не одразу розумієш, наскільки стародавнє місто перед тобою. Для цього треба пильніше вдивлятися.

Мури Хотинської фортеці ще молодші, аніж місто. Перше поселення в Хотині відоме ще з часів Київської Русі, а потім — Галицько-Волинського князівства. Далі життя в Хотині ніколи на переривалось. З чотирнадцятого століття місто послідовно перебувало під владою Молдавського князівства, Генуї, Османської Імперії, Речі Посполитої.

Хотинська фортеця - пам'ятка Хотина

Скільки років існував Хотин, стільки років довкола цього тепер такого тихого містечка точились битви. Хотинських битв та облог Хотина було декілька. Ці місця були ареною кровопролитної боротьби між великими державами, і кожна лишала свій слід. Тепер тихий та романтичний, Хотин був тоді у вирі політичних пристрастей.

Лише в дев’ятнадцятому сторіччі Хотин відійшов до Російської імперії, а потім від старих часів лишилась фортеця, яку розбудовували з часів Середньовіччя і продовжували зміцнювати ще в дев’ятнадцятому столітті. Під час революції Хотин відійшов до Румунії, щоб бути приєднаним до Радянської України в 1940 році. Лише після Другої світової війни це невелике поетичне містечко отримало спокійне життя серед мальовничих пейзажів. Та не можна недооцінювати цей спокій: він мінливий. Ця земля була місцем бурхливих подій, і тепер лише спить, хтозна, як повернеться для неї мати-історія.

У такому місті як Хотин пам’ятки – візитна картка. Але щоб зрозуміти його по-справжньому, потрібно прогулятися не тільки найважливішими місцями. Просто вулиці, просто сади – те, що теж варто побачити. Ви ніколи не забудете Хотин, якщо побуваєте тут хоч раз.

Фото з фестивалю
Зверху видніше!
FAQ
faq image