Свято ковалів: куди податись ковалеві

16 травня 2014 р.

Свято ковалів в Ужгороді

Якщо ви ще не художник зі світовим ім’ям, до якого ходять на виставки та займають чергу за витворами вашого мистецтва за два роки, то куди податись? У вас два варіанти — фестивалі народних ремесел та реконструкторські фестивалі.

Знаряддя ковалів дуже схожі, та напрямок їхньої діяльності різниться — хтось кує обладунки для бійців-реконструкторів, а хтось — свічники та фігурні грати. І те, і те прикрашає світ в свій спосіб.

Звідки привезти своє фото в ролі коваля?

Припускаємо, що ви коваль-реконструктор. Тоді ви певно знаєте, що вам варто з’являтись на реконструкторських фестивалях, яких в Україні достатньо. При кожному зазвичай є ярмарок, на якому ремісники реалізують свій товар і показують свою майстерність охочим. Крім того, бійці на ристалищі часто потребують дрібного ремонту, не відходячи від місця змагань. За цим знов-таки звертаються до коваля.

На Західній Україні це “Стародавній Львів”, “Старий Меджибіж”, фестиваль в Луцькому замку. Багато фестивалів відбувається під Києвом в історичному парку “Київська Русь”. Невеликий фестиваль проходить там майже раз на місяць, достатньо лише зв’язатись з організаторами и попередити про свою участь. Радо приймає ковалів також літній фестиваль в Тростянці. Умови зазвичай дуже різні, проте коваль — дорогий гість.

Середньовічні ковалі були дуже цінними спеціалістами, і наразі такими ж лишаються й ковалі сучасні. Хто ж може бути потрібнішим реконструктору, ніж його коваль-зброяр!

Велике свято ковалів щовесни відбувається на Закарпатті, в Ужгороді (цього року стартувало 9 травня). Тут уже реконструктори скоріш за все будуть в меншості. Зате можна побачити колег звідусіль — від Британії до Росії. Ковалі обмінюються досвідом, спілкуються, змагаються в мистецтві, а наприкінці збираються, щоб разом скувати велику скульптуру. Цього року після трьох днів фестивалю Ужгороду була подарована скульптура з символічною назвою “Єдність”, яка відображувала найбільше бажання учасників, що зібралися на українській землі в непрості часи.

Тому, хто не злякається позмагатись з двома сотнями ковалів з різних країн, “Свято” точно буде до вподоби.

Фото з фестивалю
Просто нереальна комбінація: фландрійський лицар, ландскнехт та руський богатир.
FAQ
faq image