Цікавий відпочинок в Чернівцях. Топ подій для туриста

13 березня 2013 р.

Як організувати цікавий відпочинок в Чернівцях? Які події в Чернівцях та околицях обов’язково потрібно відвідати? Про все це і навіть більше ви дізнаєтесь з даної статті

Чернівці розташовуються на південному-заході України, в чотирьох десятках кілометрів від кордону з Румунією. Прикордонне розташування зумовило складну, але цікаву історію міста. Поселення виникло як самотня кам’яна башта на торгівельному шляху, що з’єднує Галич (пізніше Львів) з країнами західного та північного Причорномор’я.

За свою довгу історію місто було свідком Київської Русі, монгольського, молдавського і польського панування. У самому місті проживали євреї, румуни, поляки, німці і, звичайно ж, українці. У різний час місто захоплювали шведи, турки-османи, козаки Хмельницького, австрійці. Під владою останніх місто і набуло сучасних рис, повністю сформувавшись уже в XX столітті як обласний центр в радянській Україні, ставши пізніше свідком Незалежності.

Відпочинок в Чернівцях. Автор Victor Mazovsky

Вхід до Чернівецького університету. Фото Victor Mazovsky (Киев)

Всі згадані народи залишили свій характерний слід в культурі міста та області, особливо в архітектурі. Саме з цієї причини місто цікавий як об’єкт для подійного туризму (тобто коли відпочинок в Чернівцях приурочений до якої-небудь важливої історичної дати). Центр міста має традиційну для Центральної Європи архітектуру з елементами готики. Це пов’язано з тривалим австрійським і польським пануванням, коли і відбувалася основна забудова Чернівців. Важливо, що Чернівців майже не торкнулася Друга світова війна. Справа в тому, що, після відступу Червоної армії, місто зайняли румунські окупанти, які встановили більш м’який режим, ніж німці на решті українських територій. Це дозволило зберегти старовинну архітектуру Чернівців в майже незайманому вигляді. Після війни в місто повернулася радянська влада, і так почався новий період в історії міста, який також помітний по архітектурі. З 1991 року чернівецька влада зайнялася відновленням старих будівель, поверненням міста до свого «коріння», а також побудовою туристичної інфраструктури.

Де культурно відпочити в Чернівцях?

Як вже говорилося вище, особливо цікава архітектура столиці Буковини, адже весь центр міста це цілісний архітектурний ансамбль (706 пам’яток архітектури) по якому буде цікаво прогулятися разом з сім’єю або коханою людиною.

Архітектура Чернівців разнообразна и многолика

Також місто рясніє різноманітними місцями для культурного відпочинку. Це театри і кінотеатри, музеї та галереї, розважальні центри та багато іншого, що не залишить байдужим навіть найвимогливішого туриста. Для проживання можна обрати будь-який з п’ятнадцяти готелів, а пообідати в одному з багатьох затишних кафе. У місті є можливості для повноцінного відпочинку як дорослим (наприклад, в одному з нічних клубів), так і найменшим (в місті є Ляльковий театр).

Але говорячи про міські визначні пам’ятки не можна обійти увагою область. Особливо виділимо Буковинські Карпати. Порослі лісом гори, поміж яких спускаються бурхливі води Черемоша, створюють мальовничі пейзажі, які напевно залишать незабутні враження. Але Буковина це не тільки Карпати. В області протікає одна з найбільших європейських річок – Дністер. Її звивиста долина з порослими лісом гористими берегами також є вельми мальовничим місцем. Говорячи про гори, не можна не згадати і Галицький Свято-Миколаївський печерний чоловічий монастир, частина якого вирубана прямо в скелі. До слова, Чернівці славляться великою кількістю церков і монастирів різних конфесій.

Також не можна обійти увагою буковинські фортеці. У 90 кілометрах на північний-схід від Чернівців знаходиться місто Кам’янець-Подільський, відомий своєю Кам’янецької твердинею, розташованою на скелястому півострові, утвореному р. Смотрич. Ця фортеця існувала ще в Х-ХІІІ століттях, але кам’яні оборонні споруди були зведені в XIV столітті. Пізніше, в XV – XVIII ст. фортеця неодноразово добудовувалася, але досі має риси саме середньовічного кам’яного замку.

Іншою важливою пам’яткою є Хотинська фортеця. Вона розташовується в 70-ти км на північний-схід від обласного центру.

Хотинська фортеця у всій красі

Хотинська фортеця у всій красі

Сам Хотин, одне з найстаріших українських міст, виник на рубежі Х-ХІ ст. Кам’яну фортецю тут у другій половині ХІІІ ст. звели за наказом Данила Галицького. Фортеця пережила не одну облогу, пройшла навіть Хотинську війну 1621 року. Зараз фортеця використовується як туристичний об’єкт, а також як місце проведення Міжнародного фестивалю історичної реконструкції «Середньовічний Хотин».

Події в Чернівцях та області

  • Театралізована вистава «Масляна» – народний колорит, смачна їжа і весна – що може бути краще? Маснляна в красивому місці під народні гуляння, ймовірно, один з кращих варіантів відпочинку в Чернівцях. Вистава буде проходити 16 – 17 березня.
  • «Середньовічний Хотин» – фестиваль на історичну тематику. Якщо є бажання зануритися в середньовічну атмосферу, то приїжджайте в Хотинську фортецю з 9 по 12 травня включно. Занурення в середньовічну атмосферу буде повним, адже захід відбудеться в старовинній фортеці, одяг і всі речі, які будуть використовувати учасники, є автентичними і повністю відповідають епосі.
    Участники фестиваля Средневековый Хотин 2011

    Учасники фестивалю Середньовічний Хотин

    Також автентичної буде музика, а вироби ремісників, можна буде придбати, причому дещо можуть зробити прямо у вашій присутності (наприклад, сувенірну монету). Особливо варто виділити турнір по історичному бою, як піший, так і кінний; штурм фортеці і багато іншого. Фестиваль буде цікавий всім, хто небайдужий до історії та хоче відволіктися від звичної рутини, перейнятися епохою куртуазного лицарства і прекрасних дам.

  • Буковинський туристичний ярмарок – буває так, що хочеться подивитися всі події (туризм, власне, і породжений цим бажанням), однак немає ні часу, ні сил. Як же бути? Вихід є. На Буковинський туристичний ярмарок з’їжджаються представники десятків туристичних компаній, музеїв, заповідників і т.д. Це шанс познайомитися з усім розмаїттям туристичної Буковини в одному місці.
  • Молодіжний етнографічний фестиваль «Обнова – фест» – що таке «фестиваль»? Це багато музики і веселощів. Що таке «етнографія»? Це – народний колорит. «Молодіжний» – це який? Це модерний, сучасний і драйвовий. Що ж тоді «Обнова-фест»? Це – все разом узяте, плюс гарний настрій!
  • Організатори фестивалю “Середньовічний Хотин” запрошують всіх бажаючих з 9 по 12 травня відвідати масштабну подію, що відбудеться в Чернівецькій області. Якщо Вас завжди приваблювали Чернівці та околиці, плануйте поїздку на травневі 2013. Вам обов’язково сподобається!

    P.S. Скачуйте запрошення на сайті та отримуйте цінні призи. Чекаємо!