Мифы о матрасах

01.05.2022.

 

Каждому человеку известно о том, что качество сна во многом зависит от выбранного матраса. Однако в настоящее время об этих изделиях существует огромное количество разных мифов и стереотипов, с которыми каждому потребителю будет полезно ознакомиться перед совершением покупки. Ну а если вы хотите приобрести матрас в Екатеринбурге https://relax-matress.ru/catalogue/matrasy/, это можно сделать в специализированном интернет-магазине.

Наиболее распространенные заблуждения о матрасах

К ним прежде всего следует отнести утверждение о том, что лучшими матрасами являются те, которые обладают наиболее высокой жесткостью. На самом деле людям, у которых нет проблем с осанкой и позвоночником, а также специальных рекомендаций от врача-ортопеда, следует выбирать жесткость этого изделия в зависимости от собственных предпочтений и соображений комфорта. А при болях в спине нужно пройти медицинское обследование, чтобы понять их причину, после чего врач подберет для вас оптимальную жесткость матраса.

Второй миф гласит, что качественное изделие не должно иметь никакого запаха. На самом деле новый матрас, как и любая другая вещь, всегда имеет легкий производственный аромат, который в особенности сильно ощущается после снятия упаковки, но потом быстро исчезает сам собой.

Еще один миф заключается в том, что беспружинные матрасы не могут обеспечить комфортный сон и принести пользу здоровью. На самом деле современные наполнители, которые в них присутствуют, ничуть не уступают пружинам в плане оказания поддержки позвоночника и снятия напряжения мышц.

Середньовіччя було казковим часом, населеним доблесними лицарями і принцесами, яких регулярно рятували від драконів і злобних чаклунок. Ну, звичайно ж, всі ми розуміємо, що це не так.

Проте, крім очевидних стереотипів є й такі, про які знають не всі. Давайте ж спробуємо розібратися в стереотипах про лицарів, які насправді не є правдивими і заважають нам правильно сприймати образ справжнього чоловіка.

Міф № 1. Лицарі були доблесними
Лицарі були доблесними?
Доблесними як раз лицарі бували дуже рідко. Лицарі – це професійні військові, які заробляли на життя суто військовими діями. Тому коли воєнних дій не було, вони могли влаштувати їх самі, періодично промишляючи крадіжками і розбоєм.

Фактично, образ лицаря був більше схожий на сучасного гангстера, ніж на доблесного героя.

Міф № 2. У всіх лицарів були замки
У кожного лицаря був замок?
Всеодно, що сказати, що у кожної людини є свій особняк. Замки були тільки у вельми багатих і тих, кому пощастило народитися в сім’ї першим. Другі, треті і четверті сини часто виявлялися викинутими на вулицю суворими законами успадкування. Вони могли при цьому збиратися в групи і шукати «кращого життя». Зазвичай у лицарі йшли саме ті, хто лишався без спадщини, без родового маєтку. Стаючи лицарем, чоловік сподівався на те, що зможе заробляти цим собі на прожиття. І тут ми повертаємося до першого пункту.

Міф № 3. Лицар був неповороткий в обладунках
Лицар був неповороткий в обладунках
Лицарський обладунок – зручний “наряд”, тому що люди в ньому воювали. Якби обладунок викликав дискомфорт, його б просто не використовували.

Цей міф дуже добре розвінчують сучасні реконструктори, які займаються історичним середньовічним боєм. Повноконтактні бої в лицарських обладунках (як на “Середньовічному Хотині“) ведуться кілька раундів підряд. В обладунках лицарі і бігають, і стрибають, й взагалі, відточують бойову майстерність на повну.

Міф № 4. Лицарські обладунки важили по 80 кілограм
Лицарські обладунки важили по 80 кілограм
Середня вага лицарського обладунку не перевищувала 25 кілограм, а 25 кілограм, рівномірно розподілені по тілу людини з гарною фізичною підготовкою, – це зовсім невелика вага, яка абсолютно не заважає рухатися.

Міф № 5. Лицарські мечі важили по 20-30 кілограм
Скільки важили лицарські мечі
Відповісти на цей міф можна просто – візьміть гриф від штанги і спробуйте їм помахати однією рукою. Вийшло? Звичайно ж, ні. У середньовіччі люди були такої ж сили, як і ми з вами, так що порівняти лицаря можна з сучасним спецназівцем, – тобто вони сильні і витривалі, але унікальних фізичних здібностей у них немає.

Середня вага одноручного меча рідко перевищував півтора кілограми, а дворучного, майже в ріст людини – 4 кілограми (максимум – 5 кілограм), але це були одиничні екземпляри. Меч – це зброя, і вона повинна бути зручною, такою, щоб нею можна було довго вести бій і не втомлюватися.

Міф № 6. За доблесний вчинок звичайному селянину могли дати лицарське звання
В яких випадках селянин міг стати лицарем?
Легенди про таке, звичайно, ходять і, можливо, поодинокі випадки і мали місце, але, загалом, це було нереально. Враховуючи те, що на турнірах герольди могли годинами сперечатися про родовід свого пана, чіплятися до кожної коми і намагатися визначити, хто родовитіший, то ні про яких селян і мова не могла йти. Лицарі були дворянами, і стати ними можна було тільки за народженням. А селянин міг розраховувати хіба що на місце піхотинця.

Міф № 7. Лицарі співали серенади своїм дамам серця і присвячували їм вірші
Лицар та його дама серця
Насправді більшою мірою вони всі були неосвіченими, тому що з освітою в середньовічній Європі було не дуже добре. Звичайно, вони були розумніші, ніж середній селянин, навіть вміли читати (хоча не всі), але до серенад і віршів їм часто було далеко.

Імідж лицаря в середньовіччі був далекий від того безхмарного, світлого і доблесного воїна світла, якими ми їх уявляємо зараз. Адже навіть своє прізвисько – Левине Серце – Річард I отримав насправді не за хоробрість, а за жорстокість. І куди вже там до серенад …

Ось такими насправді були лицарі. Хоча їх завжди оточували ореолом благородства і чесності, реалії суворого життя накладали свій відбиток.
Але з часом правду замінює казка, в яку вірять і яка надихає. Так нехай краще сучасних хлопців надихає ідеалізований образ середньовічного лицаря і тоді справжніх чоловіків у світі буде більше.

Всіх, кого приваблюють лицарі та лицарство – незалежно від віку, статі та інтересів – запрошуємо на фестиваль “Середньовічний Хотин”. Якщо бажаєте виграти цінні призи на фестивалі – скачуйте запрошення. Будемо раді бачити Вас з 9 по 12 травня 2013 року в Хотині!