Кращі фестивалі України (топ-10)

26 лютого 2013 р.

Туристка на

Туристка на “Середньовічному Хотині-2010″

Хто б міг подумати, що фестиваль бере свою назву від латинського слова Festivus, і означає «святковий»? Звичайне свято в масових масштабах – це вже фестиваль. Як правило, фестивалі бувають музичні, театральні, циркові, естрадні або ж фестивалі кіномистецтва. Кожен з цих видів представлений в тій чи іншій мірі в Україні.

Історія проведення фестивалів коріниться в далекому минулому, коли наші предки збиралися разом, щоб відпочити після важкої виснажливої роботи.

У наші дні українці продовжують працювати не покладаючи рук, аби забезпечити собі та близьким гідне майбутнє, а ось відпочивати, на жаль, вміють тільки одиниці. Фестивалі, які проходять в Україні, можна порахувати на пальцях, на відміну від численних щорічних фестивалів різної тематики в Європі.

І, тим не менш, завдяки кільком ентузіастам, в Україні розвивається культура фестивалів. З’являються щорічні фестивалі, відкриваються тимчасові. В основному, в Україні переважають музичні фестивалі, що збирають багатотисячну аудиторію. Не так давно стали популярними фестивалі етнічні. Зовсім ще молоді історичні фестивалі, які, тим не менш, викликають величезний інтерес серед української молоді.

Наймасовіші українські фестивалі (топ-5)

Щорічно в Україні діє до сотні фестивалів різної спрямованості і тривалості.

Спробуємо ж визначити найбільш масові фестивалі України:

  • Казантип. Цей фестиваль є безумовним лідером серед музичних молодіжних фестивалів. Про нього, якщо і не знають багато, то, принаймні, чули всі в Україні. Молодь намагається побувати на Казантипі хоча б раз у житті. Про нього ходять легенди. Квитки на фестиваль розігруються в різних рекламних акціях.
  • Фестиваль Казантип (Україна)

    Фестиваль Казантип

  • Країна Мрій. Етнічний фестиваль, який свого часу організував український рокер Олег Скрипка, лідер гурту Воплі Відоплясова. З часом він перетворився в щорічний. Став відомий далеко за межами Києва, і навіть за межами України. На ньому відкриваються не тільки музичні таланти. Конкурс на кращу вишиванку став незмінним атрибутом фестивалю.
  • Фестиваль Країна Мрій

    Фестиваль Країна Мрій

  • Джаз Коктебель. Фестиваль джазової музики проходить щорічно, починаючи з 2003 року, в Коктебелі. Цей фестиваль швидко набув популярності і в інших країнах, тому став міжнародним. Кращі джаз-мени з’їжджаються в Крим показати себе перед мільйонною публікою.
  • Джаз Коктебель

    Джаз Коктебель

  • Сорочинський ярмарок. Фестиваль-ярмарок проходить щорічно під Полтавою, в селі Великі Сорочинці. Тут відбуваються театралізовані виступи, концерти, але родзинкою цього фестивалю все ж є ярмарок, де презентується кращий товар від українського виробника.
  • Сорочинський ярмарок

    Сорочинський ярмарок

  • Трипільське коло. Фестиваль «багатофункціональний», етнічний. На ньому проходять різноманітні майстер-класи, вечірні концерти, читаються семінари, влаштовуються етно-шоу та різні квести.
  • Фестиваль Трипільське коло

    Фестиваль Трипільське коло

Найцікавіші українські фестивалі (топ-5)

Масові фестивалі, які були перераховані раніше, самі по собі є вельми цікавими фестивалями. Однак, є поки що не такі чисельні молоді фестивалі, гідні уваги українців.

  • ГОГОЛЬFEST. Цей фестиваль є мультидисциплінарним, він об’єднує в собі будь-які види сучасного мистецтва. Театр, література, кіно, музика та візуальне мистецтво мирно співіснують в рамках даного фестивалю. Існує він з 2007 року.
  • Фестиваль Гогольфест

    Фестиваль Гогольфест

  • Фестиваль Rock’n'Ball. Молодий музичний фестиваль. Збирає під відкритим небом в селі Соснівка, Полтавського району, безліч молодих обдарувань, які хочуть поділитися своєю музикою з публікою.
  • Фестиваль Rock'n'ball

    Фестиваль Rock’n'ball

  • Арт-Поле. Це фестиваль мистецтва і музики. З 2009 року фестиваль проходить кожного літа. Організатором виступає агенція з аналогічною назвою, що займається мистецтвом. Фестиваль є продовженням популярного свого часу фестивалю «Шешори».
  • Фестиваль Арт-поле

    Фестиваль Арт-поле

  • Одеський міжнародний кінофестиваль. Фестиваль розпочав своє існування в 2010 році, проходить щорічно в середині липня. Основна спрямованість кінофестивалю – арт-мейнстрім, кіно, що спрямоване на широку аудиторію, з високим художнім рівнем.
  • Одеський міжнародний кінофестиваль

    Одеський міжнародний кінофестиваль

  • Середньовічний Хотин. Один з наймолодших та найперспективніших фестивалів. Це фестиваль історичної реконструкції середньовіччя. Проходить біля Хотинської фортеці. Фестиваль отримав теперішню назву в 2012 році, до цього він був відомий за назвою «Битва Націй». Зараз «Битва Націй» – це світовий чемпіонат з ІСБ (історичного середньовічного бою). У першому “Хотині” брали участь реконструктори з України, Польщі, Росії, Білорусі. Фішкою фестивалю став турнір з історичного середньовічного бою. У цьому році буде проходити з 9 по 12 травня, на тому ж місці.
  • Фестиваль Середньовічний Хотин

    Середньовічний Хотин

Якщо виникло бажання потрапити на фестиваль “Середньовічний Хотин-2013″, плануйте поїздку вже зараз! Скачуйте запрошення з сайту та отримуйте гарантовані подарунки на фестивалі.

Чекаємо вас в Хотині! Поспішайте, кількість запрошень обмежена!