Найгарніші фортеці та замки Західної України

25 лютого 2013 р.

Поговоримо про українські замкиНеможливо стати успішним у майбутньому, маючи чистий аркуш в минулому. Добре, що в Україні збереглося досить свідків минулого, які можуть розповісти свою історію сучасним українцям.

У Західній Україні стоять стародавні замки – хранителі нашої історії. В тій чи іншій мірі вони були піддані людському впливу, а також природним змінам.

Деякі з замків і фортець знаходяться в кращому стані, від деяких залишилися лише руїни. Близько 20 живих пам’яток архітектури Київської Русі знаходиться в Україні. Всього ж на території України, за твердженням істориків, існує близько 5 000 замків.

Всі фортеці чи замки України зібрали легенди та романтичні історії, факти про прекрасних князів, лицарів, козаків, магнатів, і т.д.

На архітектурних конструкціях позначилася багатонаціональність України. Деякі замки зберігають відбитки культури Австро-Угорщини, Польщі, Литви, Росії, Туреччини.

У західній частині України зберігається найбільша кількість замків (!). Більшість з них свого часу були “кінозірками”. Їх знімали режисери Радянського Союзу, іноземні режисери, і не дивно, що сучасні українські діячі мистецтва не можуть відмовитися від ідеї відобразити таку красу.

Обов’язково варто побачити такі замки Західної України

Найбільш відомими вважаються наступні замки Західної України:

  • Кам’янець-Подільський замок. Він був споруджений у 11-12 століттях. Основні укріплення фортеці були добудовані в 16-17 століттях. Фортеця є відмінною фортифікацією Східної Європи. Фортеця досі приймає відвідувачів.
  • Кам'янець-Подільський замок

    Кам’янець-Подільський замок

  • Замок Любарта в Луцьку. Замок називають Луцьким замком. Скільки ж було сказано про цей замок, і у піснях, і у віршах. На території замку знаходяться музеї. Замок добре зберігся, його історія почалася з 14 століття.
  • Замок в Луцьку

    Замок в Луцьку

  • Олеський замок. Замок був побудований в 14-17 століттях, на землях Галичини. Точна дата будівництва замку невідома. Вперше про нього згадується в 1837 році. Кажуть, що його збудував син князя Львовича. У 1646 році його зруйнували татари, але в 1682 році його викупив і відбудував колись народжений в ньому князь Речі Посполитої Ян ІІІ Собеський.
  • Олеський замок

    Олеський замок

  • Замок Паланок. Його назва Мукачівський замок. Він був побудований на 68 метровій вулканічній горі. Перша згадка про замок датується 11 століттям. Точна дата будівництва невідома. В оборонній системі замку було 14 веж. Його захопили австрійці, і він довгий час був фортецею Австрійської імперії. Місцеві мешканці впевнені, що в замку живуть привиди колишніх власників.
  • Замок Паланок (Мукачівський замок)

    Замок Паланок (Мукачівський замок)

  • Підгорецький замок. Замок знаходиться у Львівській області. Він споруджений у стилі епохи Відродження двома знаменитими архітекторами того часу. Одним із замовників замку був гетьман Станіслав Конєцпольський, він викупив його у Підгорецьких. Будівництво замку проходило з 1635 року по 1640.
  • Підгорецький замок (Львівська область)

    Підгорецький замок (Львівська область)

  • Острозький замок. Замок був побудований на пагорбі. Раніше там знаходилося дерев’яне укріплення, але в 1241 році воно було зруйновано. З 14 по 17 століття він був родовим маєтком Острозьких. У замку є дві вежі. На території замку є Богоявленський собор.
  • Острозький замок

    Острозький замок

  • Замок Шенборн. Один з наймолодших замків. Був заснований в 1890 році як мисливський будиночок, а також як резиденція для графа Шенборна. У нього 365 вікон, 52 димаря, 12 входів. Всі ці числа відповідають дням в році, тижням та місяцям. Замок діючий.
  • Замок Шернборн

    Замок Шернборн

  • Золочівський замок. Знаходиться в Львівській області. Був побудований більше 500 років
    тому. Це комплекс із двох палаців. Обидва побудовані в стилі ренесанс. Подейкують, що замок зберігає таємниці Тамплієрів. У ньому були знайдені два камені з невідомими написами на них.
  • Золочівський замок (Львівська область

    Золочівський замок (Львівська область

  • Свірзький замок. Він знаходиться в 40 кілометрах від Львова. Був побудований в 16 столітті, за замовленням магнатів Свірзьких. У фортецю його перетворив наступний власник, граф Центнер, в 17 столітті. Замок знаходиться в старовинному парку. Біля нього є костел 15 століття. Кажуть, у замку ходить привид дочки власника замку. Вона зрадила батька, впустивши ворога в замок, і той замурував її живцем в одній із стін.
  • Свірзький замок

    Свірзький замок

  • Хотинський замок. Біля стін цього замку не лише проходять середньовічні фестивалі, але ще й знімають кіно. Тисячі туристів щорічно відвідують Хотинський замок. Замок називають 7-м чудом України. Він посідає перше місце серед усіх замків України.
  • Хотинська фортеця (Чернівецька область)

    Хотинська фортеця (Чернівецька область)

Не дивно, адже фортеці вже 1000 років. Перші будівлі з’явилися тут ще в 11 столітті. Фортеця була свідком безлічі воєн. У фортеці є своя «страшилка». Найвища вежа фортеці, в 65 метрів, прозвана Вежею Смерті. У свій час з неї скидали засуджених до смерті.

Щоб побачити навіч красу сьомого дива України – Хотинського замку – ми запрошуємо вас на фестиваль “Середньовічний Хотин”. Подія пройде з 9 по 12 травня 2013 року та обіцяє принести масу цікавих вражень не тільки шанувальникам історичної реконструкції, але і глядачам.

Тут ви побачите справжню облогу фортеці, кінні та піші турніри, змагання лучників, відчуєте, що таке середньовічні розваги і зрозумієте, як жили люди в Середні Віки.

Завантажуйте запрошення, збирайте валізи і в путь. Поспішайте, кількість квитків обмежена!

Фото з фестивалю
Місце між брамою та вже безпосередньо внутрішньою площею фортеці називалося барбакан. Пройти його було ще складніше ніж вибити браму.
FAQ
faq image