Туризм та відпочинок в Україні. Де відпочивати “дикунам”?

4 березня 2013 р.
Хотинфест 2010: відпочивальники

Хотинфест 2010: відпочивальники

Друзі запропонували відпочити дикуном? Не переживайте, це не означає, що із звичайної «людини розумної» ви спуститеся вниз по еволюційній драбині. Крушити та ламати місце відпочинку вам також не доведеться. Хоча, що стосується останнього, то по поведінці деяких відпочиваючих помітно, що слово «дикун» вони розуміють буквально.

Відпочинок дикуном – це максимальна близькість з природою, при цьому людина зберігає свій “окультурений” вигляд, і просто насолоджується чистим повітрям, красою околиць, віддаленістю від техно-цивілізації. Тим не менш, про такі блага цивілізації як душ, туалет, будь-які електроприлади, пічку, доведеться забути. При собі потрібно мати лише намет, аптечку, лопатку, необхідний провіант, який можна легко приготувати на відкритому вогні, жаростійкий посуд, і, звичайно ж, величезне бажання відпочити з користю для власного здоров’я.

Під час відпочинку “дикуном” доведеться напружити м’язи ніг і спробувати пересуватися на своїх двох. Руки також треба буде перевести в положення «без клавіатури», і спробувати себе в якості гітариста (якщо у сусідів стійкі нерви), кухаря або ж просто оповідача страшних історій.

Для того, щоб відпочивати дикуном, необов’язково жити біля моря або йти далеко в гори. Природа України настільки багата, що відправитися на ніч з наметом можна і в ліс поблизу, і в поле.

Скільки коштує відпочинок на Україні дикуном?

Скільки коштує відпочинок на Україні дикуном?

Отже, ви майже відростили бороду, і все ж зважилися відпочити дикуном.

У такому випадку у вас є кілька варіантів:

  • Ви дістаєтеся до обраного місця на карті і шукаєте готель. Або знімаєте кімнату у приватників, підселяєтесь до знайомих/зовсім незнайомимх хлопців з сайтів по каучерфінгу. Загалом, живете ви в звичних «квартирних» умовах з чотирикутним дахом над головою. Але дістаєтеся Ви до потрібного місця самостійно, без допомоги туристичних агентів. Цей спосіб також вважається «дикунським». А у деяких сучасних людей, так взагалі викликає припадок дикого жаху. Такий відпочинок може обійтися від 1500 гривень на людину в тиждень і вище.
  • Ви добираєтеся до місця призначення та розбиваєте наметовий табір. В подібній ситуації дикун в вас прокидається з 90% гарантією. Однак, ви ставите свою палатку не так і далеко від міста/селища. Їсти ви приходите в місцеве кафе, і, попиваючи каву, прислухаєтеся до легенд, якими з вами поділяться місцеві. Там же ви можете заряджати мобільні пристрої, і при необхідності, користуватися чудесами прогресу, перевіряти пошту і так далі. Відпочинок обійдеться вам від 500 гривень / тиждень.
  • Ви доїжджаєте самостійно і живете наодинці з природою. Ставите намет, відкриваєте рюкзак, дістаєте продукти і казанок. Потрібно тільки закупити достатньо продуктів на час відпочинку.

Цей варіант, і варіант вище ідеально підходять для любителів фестивалів подібних Середньовічному Хотину. Таки надійніше і веселіше жити в кемпінгу, слухаючи кожен вечір середньовічну волинку і беручи участь у розважальних заходах. За вхід на фестиваль потрібно буде заплатити 80 гривень. У цю суму включені не тільки розваги, але ще й охорона кемпінгу.

Де відпочити в Україні самостійно?

В Україні місць для відпочинку дикуном вистачить на кожного. Будь-кому, з найрізноманітнішими побажаннями, знайдеться гідна пропозиція.

Список найбільш шанованих місць у «дикунів»:

  • Гори. В Україні навіть тут є вибір. Можна поїхати на Захід, і прекрасно відпочити в Карпатах, Прикарпатті, або Закарпатті. Можна поїхати на південь, і забратися в Кримські гори. Безумовна перевагу такого відпочинку – чисте повітря, незіпсована природа, струмки з кришталево чистою водою. Небажано забиратися в гори людям із серцевими захворюваннями, з акрофобією (боязню висоти).
  • Море. Дикуни, що обожнюють походи до моря, зазвичай прокидаються ближче до кінця весни, літа. Ця одержимість морем не спадає до кінця вересня, а то й довше. Беззаперечна перевага: корисне морське повітря, сонячні ванни, необхідні для вироблення гормону щастя і вітаміну Д, а також корисна морська вода.
  •  Цікавий відпочинок в Україні

  • Старовинні замки. Значна частина українців воліє за рахунок своїх вихідних ближче знайомитися зі своєю країною, а точніше з її древньою історією. Вони їдуть із наметами до місць древніх споруд, приймають участь у фестивалях історичних реконструкцій, фотографуються біля вцілілих свідків нашої історії.
  • Ризикуйте, кидайте нудний комп’ютер, фільми та серіали, герої яких проживають за вас ваше життя та вирушайте на пошуки пригод. Не мрійте стати Індіаною Джонсом, будьте ним.

    Постскриптум: Не забудьте розпечатати запрошення на фестиваль “Середньовічний Хотин”, кількість місць обмежена!

Фото з фестивалю
RYt6X5LvHbM
FAQ
faq image