Максим Кучерук та Альянс ДЗХ на «Середньовічному Хотині»

28 січня 2013 р.

Українці на «Середньовічному Хотині» були вдома, причому для деяких Хотинська фортеця вже багато років є звичним місцем відпочинку. Тому ми не могли не взяти інтерв’ю у когось з «господарів» заходу. Про фестиваль, про свої плани на майбутнє і про реконструкторське життя-буття з нами розмовляв один з капітанів ДЗХ Максим Кучерук.

DSC_5519

- Ви пишете «Найкраще, що зі мною сталося – це ДЗХ». А як це сталося? Скільки років ви в клубі?
- Я є капітаном ВІК Спарта, який входить до альянсу ДЗХ. Також я – один з трьох капітанів альянсу. ДЗХ – це насамперед об’єднання друзів, ми всі разом дуже добре дружили та дружимо. Так що дружба народилася перш, ніж ми вирішили воювати разом, створити одне ціле, один альянс. Крім фестивалів і спільної війни ми спілкуємося, відпочиваємо разом, разом проводимо час, їздимо один до одного в гості. Для мене ДЗХ – як друга сім’я! І за це я вдячний долі, що життя так всіх нас звело разом! Альянс складається з таких клубів як «Дикі Лебеді» і «Цюріх» (Дніпропетровськ), «Бастіон» (Запоріжжя), «Спарта» (Харків, Кіровоград). Наш клуб заснований в 1999 році, тоді ми були командою і їздили на рольові ігри, грали, як усі, в ельфів і гномиків. Але з 2006 року ми вже серйозно почали займатися, виїжджати на реконструкторські фестивалі, на серйозну війну, перейменували клуб в «Спарту» і вже більш серйозно почали займатися ІСБ.

- Чому саме історичні середньовічні бої?

- Не знаю, чому так, чому саме ІСБ, якщо чесно. Ще в юності, мене тягнуло до всього подібного, і як тільки я дізнався, що мій найкращий друг займається «так би мовити лицарями», я теж приєднався до них. З часом ігри перейшли в фестивалі, більш серйозну війну, цікаві номінації. Я знайшов тут багато хороших друзів, як у русі, так і по життю, в клубі. І це вже стало моїм другим життям. Ми, ДЗХ, постійно їздимо на всі фестивалі, на які є можливість дістатися, і куди дозволяє робота.

- Чим ви займаєтеся у звичайному житті? Чи є ще якісь захоплення, окрім історичного середньовічного бою?

- Я електромонтер. Працюю вахтовим методом на півночі. Вільного часу у мене не так вже багато. Якщо випадають вільні дні, проводжу їх з рідними (які, на жаль, живуть далеко від мене), спілкуюся з друзями, їздимо на природу, ходимо в походи. Іноді я подорожую, іноді й за комп’ютером вечори проводжу. Фактично, крім Історичного Середньовічного Бою у мене мало на що залишається час. Природно, займаємося реконструкцією, в комп’ютерні ігри граю, захоплююся на аматорському рівні страйкболом. Вільний час проводжу в індивідуальних тренуваннях (зал тренажерний, фізична підготовка), і на тренуваннях командних – спаринги, відпрацювання командного бою.

- Як до вашого захоплення ставляться близькі?wDt5XWrjxlw

- Близькі… Хм … Це окрема історія … Спочатку не розуміли, говорили, що даремно «вбиваю» час і гроші! Але потім я вирішив їм все показати особисто, щоб вони все зрозуміли, як є, і звозив їх на фестиваль “Форпост” у Кам’янці-Подільському. Туди я виїжджав з нашим Альянсом і паралельно був гофмаршалом. Взяв з собою маму та сестру. Після «Форпоста» їх ставлення до мого захоплення дуже змінилося, їм дуже сподобалося. І вони ще надалі збираються їздити на фестивалі!

– Кого з бійців вважаєте гідним суперником?

- Гідних суперників багато. Як клубів, так і окремо людей. Багато хто з наших хлопців – дуже сильні командні бійці і одиночники. Наприклад, брати Шалімови, Сергій Макуха, Олексій Підрядників, Володимир Шленчаг, Олег Підлужний, Славік Полухін і ще багато сильних та гідних хлопців. Дуже сильні клуби «Шарухань», «Братство», «Акра», «Фландрія», «Тангар», «Айна Бера». Там багато сильних бійців.

- Трохи про «Середньовічний Хотин». Як ви оцінюєте свого супротивника в професійних боях Костянтина Камишева?

- Костя дуже хороший боєць, з дворучним мечем в масових боях він взагалі незамінний. Дуже шкода, що нашого бою не вийшло, професійні бої поставили в останній день після обіду, а хлопцям з «Братства» треба було їхати. У підсумку я бився з казахом з клубу «Улан-Батир». Він, правда, менше мене за вагою, але непогано бився, бив і вставав після багатьох падінь. Він хоч і програв, але я вважаю, що він непогано провів бій, спасибі йому.

- З ким би хотілося поборотися в наступний раз?

- Є кілька людей, з ким би я хотів вийти на професійний бій, і, дай Бог, в найближчому майбутньому це станеться! Але насамперед все-таки хочеться провести так давно очікуваний бій з Костянтином Камишевим, на найближчому фестивалі.

- Які враження від фестивалю? Чи задоволені ви здобутками свого клубу? Які найприємніші враження?

DUJEQgfMB8Y

- Фестиваль залишив тільки позитивні враження! Дуже добре відпочили, добре повоювали. Не вистачало тільки історичного шинку біля таборів, за всім доводилося ходити наверх. Також не вистачало номінації «5 на 5»! А так все пройшло “на відмінно”. Ще дуже вразили кінні бої, я дуже давно їжджу на фестивалі, але давно не бачив таких відмінних кінних битв. Особливо меле. Ще раз вітаю нашу збірну з дебютом і 2 місцем.

Досягненнями клубу дуже задоволений, у нас поїхало не так багато бойових учасників, але і вони виступили дуже непогано, особливо хочу виділити Дмитра Сависько (Іспанець). Він давно не воював, це було як би його повернення після довгої відсутності! Добре виступив. Також відзначився Олег Драчов, який зайняв перше місце в номінації «меч-баклер». Я дуже радий, що ми вивезли дуже велику делегацію учасників.
Відмінний фестиваль, друзі та одноклубники поруч, перемоги і хороше проведення часу, ось найкращі враження!

До слова щодо виступу нашого клубу. Наприкінці травня на фестивалі в Парку «Київська Русь», де проходив Чемпіонат України, ми стали переможцями у номінації «5 на 5» і взяли перше місце в «21 на 21» спільно з союзниками. Ми дуже пишаємося цим.

- Хто сподобався з інших клубів/країн?

- Ми дуже непогано подружилися і поспілкувалися з хлопцями з клубів «Гастінгс» і «Лицарський замок», трохи побенкетували разом. Дуже раді були бачити наших друзів із різних українських клубів. У зв’язку з тим, що живемо в різних містах, бачимося тільки на фестивалях. Дуже цікаво було побачити збірну Татарстану, хлопці дуже піднялися й показали непогані результати. Порадували хлопці з Челябінська, які приїхали на фестиваль, та ще з такою класною юртою. Респект хлопцям з «Нюрнберга» за хорошу війну.

- Чого б хотілося для Хотина в майбутньому?

- І так все дуже добре! Хочеться, щоб цей фестиваль був постійно! Єдине, що хотілося б, це ввести номінацію «5 на 5». Її дуже не вистачало, багато бійців хотіли б у ній взяти участь!

- Які у вас плани на майбутній сезон?Vk87ydubOQc

- Плани на сезон дуже великі. По-перше, кожні вихідні проходять фестивалі, куди треба і хочеться їхати. Але через роботу не завжди виходить. Після Хотина ми вже на трьох фестивалях були. «Срібний Татош» у Мукачевому, парк «Київська Русь» і «Стара Фортеця» у Тростянці. А найближчі – «Форпост», у Кам’янці-Подільському, «Шарухань-фест», один фестиваль у Литві, блок фестивалів в Судаку і фестивалі в парку «Київська Русь». І ще кілька невеликих фестивалів та турнірів, планів багато.

По-друге, багато планів, куди хочеться з’їздити, подивитися, помандрувати, провести час з друзями, рідними. Наприклад, хочу поїхати до Індії та Шотландії. А мрія – це острів Пасхи. Не завжди бажання збігаються з можливостями, але намагаюся взяти від життя по максимуму, щоб отримувати від нього задоволення.

Ми дякуємо Максима за інтерв’ю. Бажаємо успіхів, досягнень та нових перемог. Альянс ДЗХ всім складом чекаємо наступного року на фестивалі «Середньовічний Хотин».

Фото з фестивалю
Алебардисти часто носят відкриті шоломи щоб краще бачити в бою. Хоча че досить небезпечно, але вони частіше ведуть бій на відстані, тоже можуть вчасно захистити себе від удару в обличчя.
FAQ
faq image